Territoorium

Urumarja Saunalaager on arenev kompleks, mida muudame järk-järgult aina hubasemaks ja mõnusamaks. Asume Pärnust vaid 15 minutilise autosõidu kaugusel, looduslikult kaunis ja vaikses Urumarja külas. Saunalaagri territoorium laiub 6 hektarilisel, eraldatud krundil, mis põhjaküljel piirneb Tori-Pärnu maanteega ja lõunaküljel Kurina jõega.

Jõe kaldal kasvab metsasalu, mis on koduks paljudele erinevatele lindudele ja kust suvisel ajal võib leida põldmarju ja vaarikaid. Metsa ees aga laiub avar põld, mis laseb tuulel vabalt liikuda ja annab ruumi jalgade sirutamiseks.

Siin saab nautida täieliku privaatsust looduse rüppes, eemal linnakärast ja kohustustest. Jätke oma telefoni koju ja tõmmake juhe tõeliselt seinast välja, et nautida aega iseendaga. Kuulake linnulaulu ja metsasahinat ning imetlege öist tähistaevast, ilma linnade valgusreostuseta.

Saunalaager seab rõhu jätkusuutlikusele ja isemajandamisele. Meil puudub võrguelekter ja trassivesi. Territooriumil on kompost-kuivkäimla, vett saame krunti piiravast Kurina jõest ning vajaminevat vähest elektrit annab pisikene päikesepaneel. Kütteks eelistame oma metsas kasvanud leppa, kusjuures istutame aeg ajalt noori puid juurde, et ka tulevikus oleks kust kütet võtta.

Kompleksis on hetkel avar, küttega jurta, mille kõrval asub mõnus, soe iglusaun. Sauna ja jurta vahel on ka kümblustünn, kus soojas vees lõõgastuda ja saunaleilist jahtuda saab.